motoryzacja


Przy pomocy naukowców współpracujących z Runner's World stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci dobiec prosto do obranego wcześniej celu. Jednakże znalezienie właściwego specyfiku wymaga przebicia się przez gęste pole minowe stworzone przez dziesiątki ton tabletek, kapsułek i proszków czyhających na biegaczy. Mogą pomóc także biegaczom amatorom, którzy naprawdę ciężko trenują, by osiągnąć założony cel.

Resort zdrowia planuje też szeroko zakrojone akcje edukacyjne i informacyjne na temat suplementów diety, a także badanie preferencji konsumentów dotyczących ich zażywania. Nawet jeśli się w nim znajduje witamina C czy magnez, powinny być przebadane, także pod kątem powtarzalności, aby jedna seria nie różniła się od innej, aby to, co jest na opakowaniu, naprawdę znajdowało się w tym preparacie. Tak naprawdę nie wiadomo więc, co jest substancją czynną w takim preparacie.

W przypadku suplementów nie ma obowiązku, jaki jest w przypadku leków, prowadzenia takich badań. Wysoka zawartość witaminy C w połączeniu z kolagenem zapewni młodzieńczy blask Twojej skórze. Plus za wysoką porcję łatwo przyswajalnego hydrolizatu kolagenu rybiego.

Sięgnij zatem po inny specyfik - dobre produkty nie wstydzą się składu. Jeśli producent nie wskazał, jakiego rodzaju kolagen wchodzi w skład produktu, zajrzyj na jego stronę internetową. „Jednak najważniejsza informacja to ta zawartości kolagenu - im wyższa, tym lepsza, przy czym najlepszy jest hydrolizat kolagenu rybiego” - podpowiada dr Szołtysik.

Sprawdź, z jakim kolagenem masz do czynienia i jakie inne substancje aktywne mu towarzyszą. Tabletki, chociaż bogate w substancje aktywne wspomagające działanie kolagenu, charakteryzują się najmniejszą przyswajalnością. - Układ trawienny potrzebuje wówczas mniej czasu i energii na jego przetrawienie i wchłonięcie do krwiobiegu”.

„Hydrolizat kolagenu przyswaja się znacznie łatwiej - jest bowiem pocięty na kawałki wystarczająco małe, które organizm szybko wykorzystuje - wyjaśnia dr Marek Szołtysik z Wydziału Nauk Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jak spośród dostępnych na rynku produktów z kolagenem wybrać najlepszy? Na efekty widoczne na skórze trzeba poczekać ok. 3 miesięcy”.

„Pierwsze efekty można zauważyć po około miesiącu stosowania - potwierdza nasz ekspert. Wewnętrzna suplementacja kolagenu to bezpieczna (nie da się go przedawkować!) metoda wsparcia syntezy kolagenu, która minimalizuje skutki starzenia się skóry. Dlatego np. zawarte w kremach substancje działają zdecydowanie lepiej, jeśli pamiętasz regularnym peelingu.

Na szczęście dzisiejsze syntetyki są także dobrze tolerowane przez skórę. Dochodzi wówczas do degeneracji włókien kolagenowych, skóra wysusza się i wiotczeje. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i z wiekiem zawartość HA w Twoim organizmie maleje.

Z naukowego na nasze: HA tworzy tak zwany płaszcz hydrolipidowy na Twojej skórze, który zapobiega nadmiernej ucieczce wody z organizmu i zwiększa barierę ochronną naskórka. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Tych właściwościach witaminy C powinny pamiętać zwłaszcza palaczki.

Dzięki witaminie C zapomnisz także zmęczonej, ziemistej cerze i przebarwieniach. - Poza tym bierze udział w syntezie HA i wielu niezbędnych procesach komórkowych wpływających na młody wygląd skóry”. „Udowodniono, że witamina C powoduje przekształcenie prokolagenu we właściwy kolagen - wyjaśnia Społowicz.

Skutecznie zwalcza wolne rodniki, które panosząc się w Twoim organizmie, przyspieszają procesy starzenia się skóry. Dlatego najczęściej w składzie nutrikosmetyków pojawia się w towarzystwie witaminy oraz kwasu hialuronowego (HA).

Top